Inimestest kes määravad ja valvavad meie järele...
Mis juhtus kui esimest korda elus proovisin teha midagi nii nagu seadus nõuab…
Soovin laiendada elamut u.10m2(väike juurdeehitus olemasoleva katusealuse asemele). Esitasin ehitusteatise ja projekti. Seda siis üle 6 kuu tagasi. Nüüd selgub ,et olen sattunud mingite ametnike imelike soovide ja nägemuste keskele… Fantaasiat neil on… Need muidugi on soovitused… Eks ma proovi ka nende tuju vastustega tõsta kuigi kui valla poolt soovitatud kompostikasti vaatan tuleb nutt peale… Mis ei toimi see ei toimi…
Valla ametnik soovitab : 06.09.2023 (ehk siis minu projekti heaks ei
kiitnud)
1. Vältimaks
tuule mõju lagedal maa-alal soovitatakse DP-s krundid maksimaalselt haljastada
ja istutatavate puude liigid ja paiknevus täpsustatakse vastava haljastuse
projekti mahus. Ei nõustus lageda
murukattega. Krundile tagada kõrghaljastus ja selle märkimine plaanile.
Planeeringuala on rohevõrgustiku osa, mis peab tagama loodus- ja
keskkonnakaitseliselt põhjendatuma ruumi ühendades need looduslike aladega
ühtseks terviklikuks süsteemiks. 2. Sademevett
ei ole lubatud juhtida naaberkinnistutele. 3.Alternatiivselt
kaaluda sademevee kogumist kastmisveena lokaalsetes mahutites või hoone tarbeveena kanalisatsioonisüsteemides.
Minu vastus: 08.09.2023 (ametnikule kes ei viitsinud projekti isegi vaadata) 1. Projektis on kirjas ,et haljastus ja kõik muu jääb vanaviisi….Krunt on kaetud kõrghaljastusega u. 14 kaske, 2 vahtrapuud, kuusk, kadakas, toomingad, pihlakad, äädikapuu, sügis hortensia, sirelid, elupuud jne. Muru on ka. Ei kavatse sinna enam puid lisada. Terviklik süsteem on tagatud! Tuule mõju on viidud miinimumini. Siilid (1tk) ja oravad (2tk) tunnevad ennast hästi. Esineb ka suurt sigatigu . 2. Sadevett ei juhi naaberkruntidele. Imbväli muru all. 3. Kogun sadevett vastavalt vajadusele. Tomateid kasta pole enam vaja kuna kõrghaljastus ei lase päikest piisavalt läbi ja nad ei kasva hästi niikuinii...
Kohalik KVH OÜ kommentaar: Me ei ole sademete ega muu mõõtmata vee ühiskanalisatsiooni juhtimist lubanud.
Valla ametnik: 26.10.2023 (ikka jätkub ebaseadusliku tegevuse soovitamine) 1. Alternatiivselt kaaluda sademevee kogumist kastmisveena lokaalsetes mahutites või hoone tarbeveena kanalisatsioonisüsteemides. 2. Kanalisatsiooni juhitav sademevesi peab olema eraldi mõõdetud.
Minu vastus: 01.11.2023 (Ärritusin veidi…) Alternatiivselt ei kaalu midagi. Sademete vee puhastamine, mõõtmine, kasutamine ei ole majanduslikult mõistlik maja tarbeveena kanalisatsiooni süsteemis. Süsteemi väljaehitamine ja kasutamine on ebamõistlikult kallis. Sellist süsteemi võite alternatiivselt kasutada põllul paiknevate majade juures... Kõrghaljastusega ümbritsetud majapidamises seda teha ei saa... Puude õietolm , seemned, lehed ja muu ollus (turbaväljade tolm )ummistavad süsteemi. Vees tekib elu ja loputuskastide ja torustiku kaudu levib saaste ka puhta tarbevee süsteemi. Süsteemi hind ja korrashoid ei ole jätkusuutlik ja koormab keskkonda. Samuti Kohalik KVH tõstab selle peale vee hinda kui kõik hakkavad vihmavett tarbima. Kas olete näinud uuringut tasuvuse kohta? Mina ei ole. Ei hakka ka katsetama. Tänan.
Kohalik KVH OÜ kommentaar: 1.11. Ma soovitan Teil antud küsimuses pöörduda otse kommentaari esitanud vallaametniku poole. Me oleme seisukohal, et sademevee juhtimine ühiskanalisatsiooni ei ole lubatud ja ühiskanalisatsiooni juhitava reovee kogus määratakse vastavalt hoone veemõõdusõlme paigaldatud peaveearvesti näitude alusel.
Valla ametnik: 9.11.2023
Täname tähelepanu juhtimast.
ÜVK välised piirkonnad saavad sademevett ringlusesse suunata juba pragu ning keegi ei keela seda.
Tõsi ta on, et ÜVH piirkonnas kanalisatsiooni juhtimisel peab see olema kontrollitav ja süsteem väljatöötatud. Täna seda ei ole ning kindlasti liigume tulevikus selle suunas, et süsteemi arendada ja need võimalused KVH-l luua.
Minu vastus : 9.11.2023 Nii tore ,et vastasite. Tänan info eest.
Karja tänav on see mis Vallavalitsuse eest alguse saab. Karja tn. nimi võib jätta mulje ,et on kuskil kaugemal... alevikust väljas… põllu servas.
Kahjuks olen mina Vallavalitsusega samas tänavas ja samas alevikus ning liitunud juba ühisveevärgiga 22 aastat tagasi. Milleks minule siis sellised soovitused ja juba kolm korda järjest? Kas Kiili alevikus on veel mõni majapidamine ühisveevärgiga mitteliitunud?
Samaks võiks ju Vallavalitsus eeskuju näidata ja vihmavett tarbima hakata...näiteks kohvimasinates (see on soovituslik, mitte kohustuslik).
Teine valla ametnik: Asendiplaani vormistus ei vasta nõuetele. Joonisel ei ole näidatud/tähistatud tingmärgiga projekteeritud laiendust. Esitamata tingmärkide koondtabel. Tingmärkides eristada positsiooninumbriga kõik ehitised ja rajatised. Ka tehnovõrgud tuleb tingmärgiga esitada. Olemasolev tänavapoolne piirdeaed tuleb tõsta kinnistu piirile ja näidata piirdeaia kõrgus (lubatud Max 1,4m puitlippaed).
Mina selgitan:
Projekt on elamul laiendusele. Kaasas kõik joonised, vaated. Kas tõesti on nii raske aru saada milline on elamu laiendus? Üks elamu ju. Teised on abihoone, kuur, kasvuhoone, kiik jne.
Tingmärkide tabelit pole? Loomulikult eeldasin ,et ametnik on kursis nende tingmärkidega nagu V on vesi, K on kanalisatsioon, S on side…..jne. Eksisin vist…. Projektile on mõne nädala eest tehtud uus geo-põhja joonis millel kõik trassid koos kooskõlastustega ja isegi kaablite ning torude omanike nimed peal… 400.- eurot maksis… aga ikka vähe…
Nüüd siis piirdeaed…. Tekkisid väga kahetised tunded…
1. Kas pean aia teise kohta paigaldama?
2. Kas pean joonisel aia teise kohta joonistama?
3. Või mõlemad?
Ma ei ole siiani kindel mida tegema pean. Ei julge küsida ka…. Ma ei tea mida järgmiseks välja mõeldakse. Nii, et mõelge enne kui asju õigesti teha proovite…